Cel
Celem kształcenia na kursie „PODATKI DLA KSIĘGOWYCH W PRAKTYCE” jest pogłębienie posiadanej przez uczestnika wiedzy z zakresu prawa podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień praktycznych, które towarzyszą księgowym w ich codziennej pracy. Kurs obejmuje zagadnienia ściśle podatkowe dotyczące stosowania w praktyce najważniejszych podatków (CIT, PIT, VAT, podatki kosztowe).
Kurs ma na celu teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestnika do wykonywania zawodu pracownik ds. podatków, który został ujęty w klasyfikacji zawodów i specjalności wprowadzonej rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 roku Dz. U. poz. 1145 (kod zawodu 431190). Przygotowanie to ma mieć charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny tak aby po zakończeniu kursu absolwent posiadał wiedzę i umiejętności określone programem nauczania.
W ramach kursu nie są realizowane zagadnienia z zakresu przepisów proceduralnych.
Program kursu nie obejmuje również sporządzania wniosków, pism, odwołań i skarg w postępowaniu przed organami podatkowymi.
Uczestnikami kursu powinny być osoby, które posiadają co najmniej wykształcenie średnie, praktykę zawodową w pionach finansowo – księgowych oraz posiadają podstawowe wiadomości z zakresu rachunkowości.
Program
Tematyka kursu obejmuje:
- system podatkowy,
- ordynację podatkową,
- elementy prawa karnego skarbowego,
- podatek dochodowy od osób prawnych,
- podatek dochodowy od osób fizycznych,
- podatek VAT,
- podatki kosztowe.
W ramach kursu omawiane będą: uregulowania prawne, przykłady liczbowe, sporządzanie deklaracji podatkowych.
Program kursu obejmuje 124 godziny dydaktyczne, w tym 4 godziny egzaminu wewnętrznego.
Wykładowcy wiodący:
- Pani Magdalena Markowska – wykładowca rachunkowości,
- Pani Aldona Olszewska – wykładowca podatków,
- Pani Magdalena Tyszka – wykładowca rachunkowości.
Dodatkowe informacje
W czasie trwania kursu przewidziane są sprawdziany wiadomości.
Uczestnicy kursu mogą uzyskać zaświadczenie kwalifikacyjne z potwierdzeniem posiadania kwalifikacji zawodowych w obrębie zawodu pracownika ds. podatków wydawany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce jako organizację zawodową, członka Międzynarodowej Federacji Księgowych (IFAC).
Koszt uczestnictwa wraz z materiałami szkoleniowymi wynosi 3.220,00zł. od osoby, w tym wpisowe 180 zł;
(dla członków Stowarzyszenia – 2.898,00 zł, dla osób kontynuujących naukę, nie będących członkami Stowarzyszenia – 3.059,00 zł).
Przy wpłatach dokonywanych przez osoby fizyczne istnieje możliwość uregulowania należności za kurs w ratach.